Opublikowano

Wysyłka palet kurierem – podstawowe informacje

Wysyłka palet kurierem jest jak najbardziej możliwa. Każdy, kto chce nadać przesyłkę, która wykracza poza standardowe wymiary, może skorzystać z tej usługi kurierskiej. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami, aby świadomie korzystać z tego typu oferty kurierów.

Rodzaje wysyłanych palet

Oferta poszczególnych kurierów może się nieco różnić od siebie. Najpopularniejszymi jednak paletami, które można wysłać za pomocą firm kurierskich, są:

  • europalety o wymiarach 120×80 cm
  • palety przemysłowe o wymiarach 120×100
  • tzw. półpalety o wymiarach 60×80

Wysyłając paletę kurierem, trzeba pamiętać, że paleta nie może posiadać większych wymiarów niż dopuszczalne. W zależności od kuriera towar znajdujący się na palecie nie może przekroczyć dopuszczalnej wagi.

Dostawa palet

Palet różnego typu, które zostały wymienione powyżej, nie dostarczają zwykli, tradycyjni kurierzy swoimi charakterystycznymi pojazdami. Zwykle wysyłka palet kurierem odbywa się za pomocą samochód powyżej 3,5 tony.

Specjalne ciężarówki są wyposażone w specjalne udźwigi, które umożliwiają załadowanie oraz wypakowanie palety z wozu. Kurierzy dostarczający wielkogabarytowe przesyłki posiadają także wózki paletowe, dzięki którym mogą wjechać z paletą na posiadłość.

Ważne, aby mieć świadomość, że samochody kurierskie do rozwożenia palet są sporych rozmiarów, dlatego trudno mu będzie manewrować w ciasnych uliczkach itp.

Materiał dostarczanych palet

Wysyłka palet kurierem powinna być odpowiednio zabezpieczona. To znaczy, że materiał, z którego została wykonana paleta, musi być solidna. Może być to używana paleta, lecz nie powinna być uszkodzona, gdyż taka jest zagrożeniem w czasie transportu. Towar, który się na niej znajduje, może podczas jazdy się uszkodzić.

Wykorzystane palety mogą być tworzone z różnego materiału. Nie trzeba wyposażać się wyłącznie w tradycyjne, drewniane palety. Mogą to być także palety wykonane z tworzyw sztucznych albo tektury. Najważniejsze, aby paleta była dopasowana do danego towaru, aby ten stabilnie na niej leżał, oraz żeby paleta spełniała dopuszczalne wymiary oraz wagę.

Przeczytaj więcej o wysyłaniu przesyłek paletowych kurierem na: https://www.kuriernet.pl/blog/2020/05/28/przewoz-palet-kurierem-5-rzeczy-o-ktorych-musisz-pamietac/